Czy w świecie gdzie za wszystko trzeba płacić jest coś takiego jak telewizja internetowa dostępna za darmo, a do tego legalnie? Czy istnieje opcja na żywo? Które kanały możemy obejrzeć w internecie oraz na jakich stronach?

Teraz dom bez telewizora to rzecz normalna. Bez niego uzyskuje się większą kontrolę nad oglądanymi programami, nie traci cennych chwil na przerywniki i ogląda się to co chce. Niestety bywają też programy możliwe do obejrzenia wyłącznie w TV, ale czy jest możliwość zobaczenia ich w sieci i nie płacenia za to? Do jakiego miejsca powinniśmy się kierować? Przyjrzyjmy się praktycznemu użyciu internetowej telewizji bez płacenia.

W jakim miejscu da się online i za darmo obejrzeć telewizję? Służy do tego kanał WP Pilot posiadający w swojej ramówce aż 22 kanały. Uważana jest za najpopularniejszą tego typu a do tego dobrą jakościowo. Wystarczy mieć internet i urządzenie z dostępem do niego oraz założenie konta na ich stronie. Oczywiście za nic nie trzeba płacić.

TV w sieci na żywo

Czy się da? W jaki sposób? Otóż da się, ale wyłącznie różne odmiany kanału TVP, a w tym - info, Polonia oraz regionalna trójka. Można je obejrzeć jeśli posiada się wejście do TVP VOD czyli platformy. Sama Telewizja Polska uzyskała prawa na wszelkie transmitowanie rozgrywek, w których udział bierze reprezentacja Polski jak i innych bardzo ważnych wydarzeń tego typu.

Transmisje sportowe online

Ludzie bez telewizora mogą również na bieżąco prześledzić najnowsze zdarzenia z sportów takich jak tenis czy lekkoatletyka oraz, popularny zwłaszcza obecnie, Mundial 2018. Wystarczy dostać się na TVP Sport, a mianowicie jej transmisje i poczuć się jakbyśmy korzystali z normalnego telewizora.

Legalność

Jest to kwestia drażliwa, szczególnie gdy tak szeroko rozwija się piractwo internetowe. Co chwila znaleźć można strony imitujące kanały telewizyjne, ale każące sobie płacić, choć nie zawsze. Jeśli nie zostały one wymienione w powyższym artykule, oznaczać będzie, że nie są legalne. Trzeba się od nich trzymać z daleka ponieważ za ich pomocą cyberprzestępcy mogą chcieć nas skrzywdzić.

Dziać tak się może poprzez zainstalowanie różnych dodatków czy też wtyczek, które będą kraść dane do naszych stron, np. hasło i login do konta bankowego itp. Ewentualnie mogą pośrednio wpływać na wyrabianie bitcoinów czyli wirtualnej waluty. Chociaż nie sprawi nam to bezpośredniej krzywdy, spowoduje, że nasz komputer straci na wydajności.

Niebezpieczne są zwłaszcza te serwisy, które każą nam wysłać SMSy. Zamiast dostępu do telewizji możemy skończyć z długami i brakiem pieniędzy.

Socialmedia

Warte uwagi

Recenzje filmowe

Recenzje filmowe to często dość subiektywne opinie osób, które siedzą w tym temacie. Nie zawsze warto się nimi sugerować, ale ile razy zdarzyło się tak, że mimo wszystko opieraliśmy na...