Muzyka z filmów i seriali - dlaczego jest tak ważna?

Udostępnij:

Muzyka łagodzi obyczaje i potrafi nas niebywale zrelaksować. Nic więc dziwnego, że stała się ona jedną z najważniejszych części składowych filmów i seriali. Powstała nawet oddzielna kategoria - tak zwana muzyka filmowa. Największe hity potrafią jednoznacznie kojarzyć nam się z danymi produkcjami i przywoływać towarzyszące nam podczas seansu emocje. Rola muzyki w prezentowanym obrazie jest do tego stopnia ważna, że mnóstwo festiwali i plebiscytów przyznaje nagrody w kategorii najlepiej udźwiękowionych produkcji - liczyć na nie mogą chociażby kompozytorzy. Zdarza się jednak, że piosenka lub utwór są tak charakterystyczne, że przez lata kojarzone są wyłącznie z serialem - nie pamiętamy o ich wykonawcach czy twórcach. Oto jeden z najpopularniejszych przykładów.

Piosenka z "Przyjaciół"

Muzyka z serialu lub filmu buduje jego klimat i nastrój. Z czasem przylega do produkcji w tak ścisły sposób, że zaczynają tworzyć one jedną całość. Właśnie tak jest w przypadku piosenki grupy The Rembrandts -  I'll Be There For You. Nie znacie tej formacji? A może coś mówi Wam tytuł? Tak to sławna piosenka z jednego z najlepszych seriali w historii - "Przyjaciół". Podobnie jest zresztą w przypadku kinowych hitów takich jak: "Król Lew", "Titanic" czy "Interstellar". Muzyka jest w nich na tyle charakterystyczna, że rzadko pamiętamy o samych twórcach. Warto jednak sprawdzać ich twórczość i odkrywać nowe muzyczne horyzonty. Może się okazać, że trafimy na prawdziwe perełki, które posłużą do nadania rytmu naszemu własnemu życiu. 

 

Socialmedia

Warte uwagi

Telewizja online za granicą – oferta wybranych...

Netflix Jednym z popularniejszych dostawców internetowej telewizji jest gigant Netflix, który ma do zaoferowania swoim klientom emocjonujące seriale, które podbijają serca widzów na...