Jak znaleźć dobrą pracę? Zadbaj o swoje Curriculum Vitae!

Rynek pracy to wiecznie nienasycony organizm. Tylko w naszym kraju codziennie pojawiają się tysiące ofert pracy na najróżniejszych stanowiskach. Przedsiębiorstwa poszukują pracowników każdego szczebla, zaczynając od personelu sprzątającego, a kończąc na stanowiskach kierowniczych. Rozwój internetu w olbrzymim stopniu wpłynął na rozwój możliwości poszukiwania zatrudnienia. Liczne portale tworzone by zbierać w jednym miejscu wszelkie oferty pracy zarówno tych, którzy pracowników potrzebują, jak i tych co swoją pracę oferują.
Jak działa internetowy serwis dla szukających pracy?
Zasady działania są zwykle podobne. W różnych kategoriach, dzielących rodzaje stanowisk, wymiary pracy, rodzaj zatrudnienia i oczywiście miejsce wykonywania obowiązków – pracodawcy i poszukujący pracy zamieszczają swoje ogłoszenia, wraz z opisem wakatu. Zainteresowani, wykorzystując dane kontaktowe do ogłoszeniodawców, za pośrednictwem telefonu lub poczty e-mail kontaktują się z potencjalnymi współpracownikami.
I tu zaczyna się prawdziwe szukanie pracy. Większość poszukujących przyjmuje strategię ilościową, czyli wysłać jak najwięcej CV i czekać na odzew z chociażby części ofert. Taki sposób działania, faktycznie może okazać się efektywny, ale na pewno nie we wszystkich przypadkach. Kiedy szukamy pracy dorywczej, w gastronomii lub na stanowisku, do którego nie potrzeba specjalnych kompetencji, nie przykładamy zbytnio uwagi do tego jak wygląda nasze CV.
To błąd! Dobrze wykonane CV i list motywacyjny to jak się okazuje, element, który może zadecydować o ostatecznym wyborze potencjalnego pracodawcy. Kiedy rzeczony ma przed sobą 10 różnych aplikacji, a każda wygląda tak samo, nieciekawie, naturalne jest że największą uwagę przykuje to, które wyróżni się. Jeśli do tego należeć będzie do pracownika z interesującymi umiejętnościami to nasza szansa na dostanie wakatu zwiększa się dwukrotnie. Jeśli nie mamy pomysłu, lub umiejętności by stworzyć wyróżniające się CV, skorzystajmy z profesjonalnych wzorów, dopasowanych do potrzeb i stanowisk, tworzonych przez specjalny kreator CV online.
Wypróbuj już dziś i przekonaj się, że dobre CV jest na wagę złota!

Socialmedia

Warte uwagi

Telewizja dostępna w internecie

Można wyróżnić przynajmniej dwa sposoby na oglądanie seriali, filmów i programów. Nie dziwi fakt, że młodzi ludzie są zaznajomieni z internetem. Używają go praktycznie w każdej...