Czy Polacy nadal kochają skoki narciarskie? Nowe gwiazdy i dalekie loty

Udostępnij:

Kilkanaście lat temu nasz kraj oszalał na punkcie pewnego skoczka narciarskiego z Wisły. Adam Małysz był na ustach wszystkich pasjonatów sportu. Jego występy sprawiły, że na pewien czas to właśnie narciarskie loty stały się sportem narodowym w naszym kraju - były swego czasu bardziej popularne niż piłka nożna czy siatkówka. Po latach "Małyszomania" straciła na sile - wciąż jednak mamy solidnych reprezentantów w tej dyscyplinie, którzy godnie reprezentują nas na scenie międzynarodowej.

Nowi sportowcy - te same emocje

Zainteresowanie skokami narciarskimi wzrosło ponownie już jakiś czas temu. Wszystko za sprawą świetnych występów innego reprezentanta naszego kraju. Kamil Stoch przypomniał Polaków jak bardzo efektownym i emocjonującym sportem mogą być skoki. Zawodnik wygrywał między innymi na Igrzyskach Olimpijskich i Turnieju Czterech Skoczni. Przełożyło się to na ogromną popularność sportowca, która widoczna jest w internecie. Profil Stocha na Instagramie śledzi ponad 300 tysięcy osób. Do drzwi sławy nieśmiało zaczął kilka lat temu pukać inny z naszych reprezentantów. Dawid Kubacki, bo o nim mowa, od kilku sezonów coraz częściej pojawiał się w czołówce polskich skoczków narciarskich. Swoją wartość w pełni udowodnił jednak dopiero w sezonie 2019/2020. Polak regularnie pojawia się na podium konkursów indywidualnych - udało się mu także odnieść zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Wygrane Dawida Kubackiego dały kibicom sporo radości i wszystko wskazuje na to, że Polak niejednokrotnie pokaże się jeszcze z dobrej strony. Jak więc wyraźnie widać - polskie skoki narciarskie mają się świetnie, a kibice nie mogą narzekać na brak emocji. 

Socialmedia

Warte uwagi

Czy Polacy nadal kochają skoki narciarskie? Nowe...

Kilkanaście lat temu nasz kraj oszalał na punkcie pewnego skoczka narciarskiego z Wisły. Adam Małysz był na ustach wszystkich pasjonatów sportu. Jego występy sprawiły, że na pewien czas to...